Dziękujemy Państwu za zainteresowanie naszą firmą oraz naszymi domami.

Jesteście Państwo jednymi z wielu klientów, którzy trafili pod nasz dach. Jesteśmy polską, rodzinną firmą z 30 letnim doświadczeniem, dlatego też realizując z nami swoją inwestycję masz gwarancję, że Twój dom będzie jedynym, oryginalnym egzemplarzem w Polsce jak i na świecie. Tworzymy tylko projekty indywidualne dzięki czemu Państwa dom będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju Jako firma jesteśmy liderem na rynku w zakresie budowy domów energooszczędnych. Pierwsze kroki w budownictwie szkieletowym stawialiśmy już w latach 90-tych. Przez wiele lat zdobywaliśmy doświadczenie głównie za granicą. Dzięki temu mieliśmy okazję zapoznać się z zagadnieniami technologii, udoskonalić proces powstawania domu szkieletowego oraz dokładnie przeanalizować rozwiązania stosowane w tego typu budownictwie. Poznaliśmy wówczas największe zalety domów szkieletowych np. energooszczędność, ekologiczność szybki termin realizacji, niskie koszty budowy, czy możliwość szybkiej rozbudowy i modernizacji. Po jakimś czasie zauważyliśmy, że z końcem lat dziewięćdziesiątych zaczęła się zmieniać mentalność Polaków. Zaczął się zwiększać popyt na domy szkieletowe. Ludzie zaczęli dostrzegać pozytywne strony tego budownictwa. Coraz częściej poszukiwali nowych rozwiązań pozwalających przede wszystkim na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, jednocześnie pragnęli wybudować dom, który w pełni zaspokoi ich potrzeby. Uznaliśmy, że doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie budownictwo szkieletowe. W tym momencie podjęliśmy decyzję, by rozwinąć technologię kanadyjską na terenie Polski.

Zadowolony Klient to nasza satysfakcja

Głównym celem naszej działalności stała się wówczas praca z klientem indywidualnym. Zdajemy sobie sprawę, że każdy z naszych klientów jest inny – ma inne marzenia, oczekiwania i możliwości, dlatego do każdej rodziny pragnącej mieć własny dom podchodzimy indywidualnie. Uważnie słuchamy, jak dana rodzina wyobraża sobie swój dom, by móc potem w pełni urzeczywistnić ich marzenia. Z tego powodu pierwszymi realizacjami na terenie Polski były domy budowane na zlecenie klientów indywidualnych, dzięki czemu wiele rodzin może zamieszkać w nowych, zdrowych, ekologicznych, a przede wszystkim energooszczędnych domach. Na uwagę zasługuje również fakt, że przez cały okres budowy prowadzimy ścisły nadzór nad pracami budowlanymi. Jak wiadomo firma nie może istnieć bez zaufanych ludzi, dzięki którym wszelkie prace budowlane biegną we właściwym kierunku.

Zobacz opinie naszych Klientów

Zobacz jaką ofertę mamy dla Ciebie

Poznaj tajemnice i technologie naszej firmy

Maj-Haus gwarancją jakości

Firma Maj-Haus zawsze była symbolem solidności, a już dziś należy do największych markowych gigantów jakości na świecie !!!

Po wielu weryfikacjach i analizach Firma „Maj-Haus Centrum Budownictwa Pasywnego” dnia 09.10.2020 otrzymała oficjalny znak towarowy jakości ®nadany przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki temu firma MAJ-HAUS dołączyła do grona wybitnych marek wyróżniających się najwyższą jakością, prestiżem oraz niesamowitą innowacyjnością.

Firma „Maj-Haus” po następnych kontrolach jakości

Ostatnie Oficjalne badania szczelności dla domów wybudowanych przez firmę „Maj-Haus” wykazały, że domy energooszczędne wybudowane przez naszą firmę osiągają apogeum wartości i niemal pięciokrotnie przekraczają normy krajowe dot. budownictwa .

Badanie odbywa się poprzez specjalistyczne urządzenie do wytworzenia pod/nadciśnienia w przestrzeni budynku, pozwalając na odkrycie każdej nawet najmniejszej nieszczelności konstrukcyjnej, co jest bardzo istotne w tej technologii .

Standardowe wymagania dotyczące szczelności domów w próbie n50 wynosi : 3,0 /h ,dla domów typowo energooszczędnych parametr ten wynosi 1,5 / ha dla domów pasywnych 0,6 /h .

Firma MAJ-HAUS przoduje w podwyższonych standardach budowy jak i wdrożonych technologiach oraz użytych najlepszych materiałach co pozwoliło osiągnąć podczas badania niesamowite parametry o wskaźniku n50 w granicach 0,54/h. Badania szczelności potrafią definiować takie parametry domów jak energooszczędność , hermetyczność czy tez bezpieczeństwo domowników.

Firma MAJ-HAUS budując domy energooszczędne uzyskała wyniki poniżej wymagań domów pasywnych, który zaczyna się od 0.60/h (MAJ-HAUS 0.54/h) .Chcieliśmy ponownie zwrócić Państwa uwagę, że zwykłe domy energooszczędne powinny posiadać normę 1.5/h. Taki wynik jaki osiągnęła firma MAJ-HAUS przy domach energooszczędnych pozwala naszym klientom znacząco obniżyć koszty ogrzewania , zwiększyć ogólny komfort użytkowy oraz wyeliminować potrzeby nadmiernego ogrzewania. Przede wszystkim nasi klienci nie muszą się obawiać o trwałość oraz stabilność naszych domów .Zwiększenie szczelności w naszych domach zapobiega rozprzestrzenianiu się np. grzybów, pleśni oraz wilgoci, a przede wszystkim sprawia, że dom osiąga wysoki parametr ognioodporności co jest naszym priorytetem, ponieważ bezpieczeństwo klientów jest dla naszej Firmy najważniejsze .

Wybierając firmę MAJ HAUS możesz być pewien że Twój wymarzony dom będzie : bezpieczny , energooszczędny, a przede wszystkim trwały. A co za tym idzie wg opinii i doświadczenia naszych klientów podczas eksploatacji budynku -opłaty przy ogrzewaniu elektrycznym lub gazowym za miesiąc klarują się od 145zł do 190 zł , co jest uzależnione ostatecznie od sposobu użytkowania budynku.

Nad Twoim wymarzonym domem czuwa najlepsza brygada specjalistów

Firma MAJ-HAUS posiada szeroka gammę wyspecjalizowanych pracowników którzy gotowi sa do dostosowania projektu tak, aby spełnił wszystkie Twoje oczekiwania. Nasz architekt zajmie się nie tylko projektem ale także jego wizualizacjami plus dostosuje parametry budynku w taki sposób żeby spełniały najwyższe ówczesne oraz przyszłe standardy budownictwa.

Dzięki wieloletniej współpracy oraz licznym szkoleniom nasi pracownicy przewyższają kunsztem oraz szybkością wykonania ówczesne najwyższe standardy Unii Europejskiej . To dzięki ich ciężkiej pracy oraz chęci samodoskonalenia Maj – Haus jest w stanie osiągać szczyty nieosiągalne dla konkurencji .

Otwarcie pierwszego w Polsce domu pasywno-hybrydowego

Szanowni Państwo
z wielką przyjemnością informujemy, że w grudniu 2020 odbyła się X Wielka Gala Rozdania Złotych Certyfikatów Rzetelności za rok 2019!

Złote Certyfikaty Rzetelności skupiają firmy z różnych branż, które wyznaczają nowe standardy etyczne – udowadniając , że w biznesie nie tylko sam zysk jest nadrzędnym celem.

Jednak najważniejsze aspekty to podejście do swojej pracy, szacunek i uczciwość dla Klientów i ich potrzeb, profesjonalne relacje z kontrahentami i odpowiednie, nacechowane poszanowaniem, relacje z pracownikami. Firma MAJ -HAUS jako producent domów energooszczędnych wie, że podstawa etycznego działania musi dziś odnosić się także do troski wobec ekologii, człowieka i jego środowiska naturalnego, dlatego z pełną świadomością popieramy i tworzymy zdrowe dla ludzi, a przyjazne dla środowiska domy ekologiczne . Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy od zawsze wspierali, wierzyli w cel i działanie naszej firmy, a przede wszystkim za zaufanie, ponieważ to dzięki Państwu podczas 30 letniego doświadczenia mogliśmy rozwinąć technologię budownictwa innowacyjnego

Z wielkimi wyrazami szacunku i podziękowania
Firma Maj-haus Centrum Budownictwa Pasywnego

Nasi specjaliści po kolejnych weryfikacjach!

We wrześniu zeszłego roku nasz architekt brał udział w egzaminie Certyfikowanego Europejskiego Projektanta Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt.
W Polsce egzaminy przeprowadzane są przez PIBPiEO w imieniu PHI. Ich korekta jest wielostopniowa i odbywa się zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Okres od przeprowadzenia egzaminu do momentu ogłoszenia wyników wynosi około 3 do 6 miesięcy.

Firma Maj-Haus Laureatem Złotych Certyfikatów Rzetelności.

Podczas X Jubileuszowej Gali Rzetelności aż 225 firm z całej Polski odebrało swoje złote i diamentowe Certyfikaty. Ogromnie cieszymy się z tak wielkiego wyróżnienia.Pragniemy podziękować wszystkim naszym Klientom za wsparcie oraz dobrą opinię. To Państwo napędzacie naszą firmę i dzięki Wam jesteśmy z roku na rok coraz lepsi. Rozwijamy skrzydła i nie boimy się nowych wyzwań.

Firma Maj-Haus buduje pierwszy w Polsce dom pasywno-hybrydowy!

Aby mogli Państwo bliżej zapoznać się w temacie domów hybrydowych chcielibyśmy przedstawić najważniejsze cechy jak i atuty charakterystyczne dla tego przedsięwzięcia

Firma Maj-Haus liderem w województwie

Z wielką radością prezentujemy Państwu statuetki oraz certyfikaty i dyplomy, które firma Maj-Haus otrzymała za zajęcie I miejsca w konkursie Nasze Dobre Lubuskie w kategorii usługa budowlana. Przyznana nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem, potwierdzającym bardzo wysoką jakość oferowanych przez nas energooszczędnych i ekologicznych domów szkieletowych. Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca została doceniona przez Kapitułę. Z całego serca dziękujemy również wszystkim internautom oraz czytelnikom Gazety Lubuskiej, którzy oddali głos na naszą firmę, dzięki czemu zajęliśmy również III miejsce według rankingu czytelników.

O domach

Dlaczego warto zdecydować się na rozwiązanie w technologii szkieletowej?

Jak Państwu wiadomo na polskim rynku jest obecnie bardzo wiele możliwości budowy domu w różnych technologiach. Każda rodzina chciałaby dziś żyć spokojnie, w pełnym zadowoleniu, ciesząc się jednocześnie domem, który nie przynosi utrapienia i nie przysparza zmartwień za co go utrzymać i ogrzać . Dlatego też chcielibyśmy, by każda rodzina mająca wolną wolę, myślała przede wszystkim o sobie i o tym, co daje nam Matka Natura. Domy ekologiczne są domami, na które stać każdego, ponieważ koszt budowy takiego domu jest taki sam jak koszt zakupu mieszkania w bloku. Oferta domów szkieletowych jest skierowana dla każdego

TRWAŁOŚĆ

Trwałość budynków szkieletowych zależy przede wszystkim od użycia odpowiednich przekrojów drewna, jakości materiałow zastosowanych do budowy oraz starannego wykonania i odpowiednich izolacji budynku i płyty fundamentowej. Technologia stosowana przez naszą firmę sprawia…

KRÓTKI CZAS BUDOWY

Dom o powierzchni około 120m2 jest gotowy do zamieszkania zaledwie w trzy miesiące od rozpoczęcia prac budowlanych związanych z posadowieniem płyty fundamentowej. Na skrócenie czasu budowy w największym stopniu wpływa brak przerw technologicznych.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Konstrukcję szkieletową charakteryzuje bardzo dobra ochrona cieplna. Poprawnie zbudowane domy szkieletowe są ekonomiczne w eksploatacji. Energooszczędność udaje nam się uzyskać dzięki specjalnej technologii wykonywania zarówno ścian, jak i płyty fundamentowej.

OGNIOODPORNOŚĆ

Obecnie naukowcy obalają wszystkie mity związane ze spalaniem domów. W domu murowanym po nagrzaniu murów dochodzi do rozszczelnienia ścian oraz pękania murów, wskutek czego następuje zawalenie się całego budynku …

MAŁY CIĘŻAR BUDYNKU

Obciążenia wywierane na grunt przez dom szkieletowy są znacznie mniejsze niż w przypadku rozwiązania murowanego. Dzięki niewielkiemu ciężarowi domy w konstrukcji szkieletowej mogą być posadowione nawet na niestabilnych gruntach …
PODSTAWA TO SOLIDNY FUNDAMENT (PŁYTA)

Jednym z najważniejszych aspektów specjalistycznego domu energooszczędnego jest specjalnie wykonana pasywna płyta fundamentowa pozwalająca uzyskać wyniki niemożliwe dla standardowego fundamentu.

MAŁA GRUBOŚĆ ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH

Argumentem przemawiającym za budownictwem szkieletowym jest mała grubość ścian zewnętrznych. Domy drewniane o takich samych parametrach zewnętrznych, co murowane mają znacznie…

ŁATWOŚĆ PRZEBUDOWY I MODERNIZACJI BRYŁY BUDYNKU

Konstrukcja domów drewnianych zezwala na łatwe przebudowy, rozbudowy czy modernizacje np. w zakresie przestawiania ścianek, czy naprawę lub wymianę instalacji. Technologia szkieletowa jest …

EKOLOGICZNOŚĆ

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dla każdego z nas najważniejsze jest zdrowie zarówno nasze, jak i naszej rodziny. Uważamy, że dom ekologiczny to dom bez chemii, dlatego też do budowy domu staramy się wykorzystywać …

Inteligentne instalacje

Inteligentne instalacje zastosowane w domu hybrydowym odpowiedzialne są za wytwarzanie energii, ogrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewanie całego domu.

Grzejniki Hybrydowe

Skuteczność ogrzewania wynosi prawie 100%

Wentylacja mechaniczna

Odzysk ciepła z usuwanego powietrza

Powietrzne pompy ciepła

Możliwość własnej produkcji wody ciepłej

Fotowoltaika

Zmniejszenie kosztów energii elektrycznej

Nowoczesne technologie wyposażenia

Nowoczesne, estetyczne, a zarazem funkcjonalne elementy wyposażenia, które nadają szyku i sprawiają że dom staje się przyjazny każdego dnia.

Energooszczędne systemy okienne

Specjalistyczna stolarka okienna dedykowana domom energooszczędnym i pasywnym.

Drzwi płytowe Termopanel

Drzwi o najwyższych parametrach cieplnych i nowoczesnych wzorach.

Dachówka

Indywidualny charakter dachu, dzięki designerskim kształtom oraz wyszukanej palecie barw

System rynien ciągłych

Najnowocześniejszy system rynnowy tzw. system rynien ciągłych.

Z życia Maj-Haus

Gala rozdania certyfikatów Rzetelnej Firmy

Gala rozdania certyfikatów Rzetelnej Firmy

Kolejny pracowity rok za nami W roku 2021 odbyła się kolejna Gala rozdania certyfikatów Rzetelnej Firmy, na której Firma Maj-Haus zdobyła najwyższy diamentowy certyfikat

Wielkanocny Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci z Ukrainy

Wielkanocny Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci z Ukrainy

Mieliśmy ogromną przyjemność wesprze Wielkanocny Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci z Ukrainy! Turniej pod nazwą "Wszystkie dzieci są nasze" odbył się 9 kwietnia w hali sportowej w Gorzowie Wielkopolskim.  Dzięki naszemu wsparciu i innych sponsorów aż 45 dzieci z...

Firma Maj-Haus Laureatem Złotych Certyfikatów Rzetelności.

Firma Maj-Haus Laureatem Złotych Certyfikatów Rzetelności.

Podczas X Jubileuszowej Gali Rzetelności aż 225 firm z całej Polski odebrało swoje złote i diamentowe Certyfikaty. Ogromnie cieszymy się z tak wielkiego wyróżnienia.Pragniemy podziękować wszystkim naszym klientom za wsparcie oraz dobrą opinię. To Państwo napędzacie...

Konferencja dla producentów domów drewnianych

Konferencja dla producentów domów drewnianych

W dniu 29 kwietnia 2010 roku na zaproszenie firmy Mitek Industries uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej konferencji producentów domów drewnianych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ponad 50 firm z branży drewnianej. Podobnie, jak rok temu, podczas konferencji...

Kongres w Jachrance

Kongres w Jachrance

W dniach 19-21 mają 2010 roku firma MAJ-HAUS uczestniczyła w Kongresie Budownictwa Drewnianego, który odbył się w Jachrance koło Warszawy. Organizatorem Kongresu było Stowarzyszenie Dom Drewniany skupiające firmy wykonawcze zajmujące się budową domów szkieletowych i...