Aktualności

Maj-Haus

Firma Maj-Haus buduje pierwszy w Polsce dom pasywno-hybrydowy!

Domy te charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej na poziomie 0,06 W/m²K, wykorzystują odnawialne źródła energii, dlatego też koszt utrzymania takiego domu jest minimalny. Od 2018 roku budynek jest w fazie wyliczeń, a w tym momencie pod koniec 2019 roku jest już w końcowej fazie przeprowadzanych doświadczeń nie już teoretycznych, tylko praktycznych, które pokrywają się z wyliczeniami charakterystyki energetycznej, z których wynika, że utrzymanie takiego domu kształtuje się na poziomie 50 zł miesięcznie przy 120 metrowym domu. W okresie jesiennym, gdzie temperatury na zewnątrz wynoszą od 10 do nawet minus 2 stopni w nocy, w naszym budynku nie musiały zostać uruchomione jeszcze żadne systemy grzewcze, ponieważ utrzymujemy temperaturę w pomieszczeniach 21-23 stopnie , co jest niesamowitym sukcesem, gdyż, w domach w technologii tradycyjnej, konieczne jest już ogrzewanie budynku w tym okresie.Na bieżąco będziemy informować Państwa o dalszym rozwoju tego budownictwa oraz relacjonować, w jaki sposób sprawują się wszystkie systemy grzewcze przez cały okres zimowy, ponieważ do dnia 15 listopada, żaden system grzewczy nie został jeszcze uruchomiony.

Mamy już rok 2021 i tak jak obiecaliśmy wyżej nadszedł czas na podzielenie się z Państwem kolejną opinią z eksploatacji domu pasywno-hybrydowego.

Po 2 latach weryfikacji budynku okazuje się że miesięczny koszt samego ogrzewania przy stałej temperaturze 22,5°C wewnątrz budynku wynosi średnio od grudnia do marca ,w zależności od miesiąca tylko 42 zł ,co przerosło nasze oczekiwania , a nawet wyliczenia charakterystyki energetycznej, które wskazywały na koszt 50zł/msc.
Jesteśmy mile zaskoczeni, że dzięki opracowanej przez nas technologii i precyzji wykonania koszty ogrzewania są mniejsze niż zakładaliśmy.

Analizując ogólne parametry domu pasywno-hybrydowego to w zupełności spełnił on wszystkie wymogi współczynników cieplnych, szczelności przegród oraz komfortu użytkowania.

Co to znaczy?
Trzeba tego doświadczyć!
Jak?
Budując z nami swój wymarzony dom

 

W omawianym domu pasywno-hybrydowym zainstalowane są systemy grzewcze o różnych parametrach, poczynając np. od mat elektrycznych, podczerwieni, pomp ciepła, rekuperacji, ogrzewania konwekcyjnego, akumulacyjnego, jak i wiele innych np. inteligentne instalacje czy grzejniki hybrydowe. Oczywiście dodatkowo można rozszerzać gamę zastosowanych, innowacyjnych systemów, które wspomagają ogrzewanie np. fotowoltaika, gruntowe wymienniki ciepła czy wiele innych, jakichkolwiek źródeł. W tym pierwszym domu skupiliśmy się na jednych z najtańszych grup ogrzewania, aby zmierzyć jakie będą pomiary grzewcze takiego domu, gdzie później każdy klient będzie mógł to sobie poszerzać lub zamówić w oparciu o przedstawione wyliczenia. W budynku zastosowano również najwyższej jakości materiały wykończeniowe np. styropian specjalistyczny dedykowany domom pasywnym, okna energooszczędne i perła tego domu o niespotykanym kształcie oraz barwach innowacyjna dachówka na specjalne zamówienie. Większość wymienionych elementów jest opisana na dalszych podstronach. Dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązań udało nam się osiągnąć bardzo niski współczynnik zapotrzebowania na energię. Ogrzewanie domu 1m² na miesiąc jest to kwota 42gr przy średniej temperaturze w domu na poziomie 21-23 stopnie. Jak wiadomo koszty te są uzależnione od wielu czynników takich jak oczekiwana temperatura w budynku, metraż domu, bryła budynku, wielkość okien, ilość kondygnacji itp. Tu akurat przedstawiliśmy Państwu i wyliczyliśmy dane na podstawie doświadczeń przeprowadzonych na przedstawionej bryle budynku . Jeżeli byśmy chcieli dołożyć do tego systemu np. fotowoltaikę, koszt utrzymania takiego domu byłby niemalże zerowy. Wszystko będzie uzależnione od wymagań klienta, który będzie mógł zastosować kilkanaście systemowych źródeł, w zależności od możliwości finansowych.Wielkim atutem jest również to, ze każdy dom jest realizowany na indywidualne zamówienie klienta i będzie jedynym egzemplarzem w Polsce i na świecie. Bryła każdego budynku i jego parametry uzależnione są od potrzeb klienta.

Kongres w Jachrance

W dniach 19-21 mają 2010 roku firma MAJ-HAUS uczestniczyła w Kongresie Budownictwa Drewnianego, który odbył się w...

czytaj dalej

Gramy w piłkę

Firma MAJ-HAUS głównym sponsorem Polskiego Klubu Piłkarskiego, przez co drużyna osiąga coraz lepsze wyniki. Wierzymy,...

czytaj dalej

MAJ-HAUS na torze

Firma Maj-Haus została jednym ze sponsorów Stali Gorzów- brązowego medalisty Drużynowych mistrzostw Polski na żużlu w...

czytaj dalej