System rynien ciągłych

Wyposażenie

Chcielibyśmy przedstawić Państwu jeden z najnowocześniejszych na ten moment systemów rynnowych, jakim jest system rynien ciągłych. Ta technologia została opracowana w USA w latach sześćdziesiątych XX wieku. System jako jedyny pozwala na produkcję rynien bezpośrednio na placu budowy. Rynny są produkowane ze specjalistycznej maszyny w jednym odcinku praktycznie bez żadnych odpadów. W przypadku naszego budynku pasywno-hybrydowego zastosowana została rynna w jednym odcinku o długości aż 16m. Jest to system, który wykonywany jest z najwyższej jakości materiałów. Powstaje z blachy aluminiowej powlekanej, dzięki czemu nie wymaga żadnej konserwacji i jego żywotność jest praktycznie wieczna. Rynny te są odporne na wysokie temperatury, co zupełnie eliminuje problem odkształceń. Kolorystyka rynien jest intensywna przez długie lata, nie ma tu problemu z płowieniem.

Największą zaletą tej technologii produkcji rynien jest brak połączeń, widocznych haków,uszczelek, spawów co sprawia, że cały system jest bardzo szczelny, woda spływa bez problemu, a przede wszystkim nie ma miejsc gdzie może zalegać piasek, liście itp.. Rynny montowane są za pomocą wieszaków wewnętrznych niewidocznych od dołu, co znacząco wpływa na walory estetyczne. Każdy element systemu rynien ciągłych jest odpowiednio skomponowany, tak by wszystkie elementy tworzyły spójność estetyczną. Rynny idealnie dopasowują się do gzymsu budynku, zawierają liczne przetłoczenia, które idealnie współgrają z prostokątnymi rurami spustowymi, co sprawia, że cały system w szczególny sposób podkreśla zewnętrzną elewację budynku, dodając jej szyku i elegancji, a zarazem w subtelny sposób akcentuje swój design i niepowtarzalny kształt. Rynny dostępne są w bardzo bogatej palecie barw w połysku oraz macie, dzięki czemu można idealnie skomponować go z elewacją domu oraz idealnie dopasować do własnych preferencji.

System rynien ciągłych można zamontować również w istniejących budynkach. Sposób produkcji i montażu przebiega bardzo szybko i sprawnie. Wszystko trwa zaledwie kilka godzin. Praktycznie cały proces produkcji odbywa się przed budynkiem. Jedynie końcowy etap związany z montażem przeprowadzany jest na wysokości. Koszt kompletnego systemu rynnowego jest tańszy niż rynien ocynkowanych czy tytanowych.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przedstawiającego proces produkcji i montażu rynien ciągłych.