Czy muszę mieć projekt lub pozwolenie na budowę?

Najlepiej nie, ponieważ projekt z internetu to tylko koncepcja, którą trzeba zaadoptować do działki, wprowadzić zmiany itp. i często potrzebne są modyfikacje, gdyż są zastosowane nieodpowiednie przekroje drewna, materiały, za duże rozpiętości czy nieprzemyślany układ i końcowa cena projektu przewyższa koszt naszego pakietu. Dlatego nasz zespół projektowy wykonuje dla naszych klientów projekt indywidualny dopasowany do potrzeb jego mieszkańców oraz rozwiązań technologicznych firmy Maj-Haus. A także tworzymy wizualizacje 3D oraz zajmujemy się za klienta załatwieniem pozwolenia na budowę.

Co się dzieje jak nie dostaniemy pozwolenia, albo bank nie udzieli mi kredytu?

Nie zobowiązujemy klienta do żadnych opłat na poczet budowy, podpisujemy tylko umowę przedwstępną na projekt, a umowę główną podpisujemy dopiero jak mamy pozwolenie na budowę , a klient wie, że dostanie kredyt, lub jest gotowy finansowo- wtedy przechodzimy do realizacji jego marzeń.

Jak długo trwa budowa domu?

Czas budowy domu szkieletowego jest uzależniony od metrażu domu oraz od standardu wykończenia, na który zdecyduje się klient. Dom o powierzchni ok. 100m2 w stanie surowym zamkniętym komfort powstaje już w cztery tygodnie od rozpoczęcia prac, natomiast dom o takim samym metrażu w standardzie pod klucz jest gotowy do zamieszkania w trzy miesiące.

Jak mamy pozwolenie, kredyt, umowę główną to na tym etapie ja po swojej stronie muszę np wyrównać działkę, zrobić wykopy czy przygotować fundament?

Absolutnie nie, działkę która Państwo macie przekazujecie w nasze ręce a my już działamy ze wszystkim od podstaw przygotowując teren pod budowe i wtedy zaczynamy od wykonania energooszczędnej płyty fundamentowej, gotowej od razu do położenia posadzki , która na dzień dzisiejszy powinna być stosowana do domów energooszczędnych, a szczególnie w technologii kanadyjskiej.

Czy jako klient mam prawo decydować o materiałach użytych do wykończenia?

Na poszczególne elementy wykończenia mamy ustalony cennik, który jest zgodny z naszym standardem. W ramach podanej kwoty każdy klient może sam decydować o wzorze i kolorystyce danego elementu np. dachówki, okien, drzwi, płytek czy paneli podłogowych. Różnice cenowe pomiędzy naszym standardem a standardem wybranym przez klienta są regulowane dopłatami.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zadzwoń lub napisz chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

733 588 888 lub biuro@majhaus.pl

Czy domy szkieletowe są ciepłe?

Technologia wykonania oraz wysoka jakość materiałów używanych do budowy sprawia, że domy szkieletowe są domami energooszczędnymi. Energooszczędność udaje nam się uzyskać dzięki specjalnej technologii wykonywania zarówno ścian, jak i płyty fundamentowej. Powszechnie wiadomo, że solidny fundament stanowi podstawę domu. Dlatego też płytę fundamentową w naszej technologii charakteryzuje zupełne odizolowanie od gruntu oraz warunków atmosferycznych, dzięki czemu nie dochodzi do utraty ciepła. Wszelka energia cieplna jest akumulowana na całej powierzchni płyty, gdzie zostaje oddana z powrotem do wnętrza budynku. W budowlach tradycyjnych, największe straty ciepła wynikają z tego, że przenika ono przez ściany i dach domu, dlatego trzeba zadbać o ich staranne docieplenie odpowiednio grubą warstwą izolacji termicznej. W konstrukcji szkieletowej ściany oraz dach są doskonałym izolatorem cieplnym ponieważ ich cała powierzchnia wypełniona jest wełną mineralną. Dodatkowo od zewnątrz jest docieplony wełną lub styropianem , co również zapobiega przedostaniu się zimnego powietrza do wnętrza budynku. Ze statystyk przeprowadzonych przez naszych klientów wynika, że miesięczny koszt ogrzewania gazowego lub elektrycznego domu o powierzchni ok. 100m2 wynosi 180 zł wzwyż. W domu murowanym o takich samych parametrach miesięczny koszt ogrzewania wynosi w granicach 1000 zł wzwyż. Jak łatwo zauważyć osoba mieszkająca w domu szkieletowym zaoszczędza rocznie na ogrzewaniu w granicach 10 000zł. Po kilku latach oszczędności są naprawdę wielkie. Najważniejsze jest jednak to, że mieszkając w domu szkieletowym nie musimy się martwić, że nie będzie nas stać na utrzymanie domu. Oszczędnosci na ogrzewaniu możemy przeznaczyć np. na spłatę raty kredytu bądź na coroczne wakacje z rodziną.

Jak rozliczane są płatności za budowę domu?

Płatności w naszej firmie odbywają się transzami. Wysokość poszczególnych transz ustalona jest procentowo np. 25%, 35%, 35%, 5% itp., w zależności od standardu wykończenia. Pierwsza wpłata odbywa się 14 dni przed rozpoczęciem budowy natomiast kolejne transze są już regulowane po zakończeniu danego etapu prac np. po wykonaniu płyty fundamentowej, po wykonaniu konstrukcji budynku itp.

Jaka jest trwałość domu szkieletowego?

Badania dowodzą, że dom w konstrukcji szkieletowej można użytkować bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu przez okres nawet 50 lat. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, że trwałość domu szkieletowego zależy przede wszystkim od precyzji jego wykonania. Domy szkieletowe muszą być wykonane przez firmy dysponujące wykwalifikowaną kadrą fachowców, dla których najważniejszym celem jest przestrzeganie zasad technologicznych. Chcąc wydłużyć trwałość domu szkieletowego, do budowy muszą być użyte wyłącznie najwyższej jakości materiały posiadające niezbędne atesty, certyfikaty oraz deklaracje zgodności. Dowodem na to, że konstrukcje szkieletowe nie poddają się upływającemu czasowi są najstarsze polskie osady. Ciekawostką jest również to, że w 1792 roku Biały dom w Stanach Zjednoczonych również został wybudowany w technologii szkieletu a dopiero jego elewację wykończono białym marmurem.

Czy w domu szkieletowym można wieszać szafki na ścianach?

Jak najbardziej jest to możliwe. Ściany domu szkieletowego posiadają belki drewniane w rozstawie co 60 cm. Do tych słupów montuje się specjalną listwę ,co zapewnia bardzo dobre trzymanie się każdego rodzaju szafki. W naszym standardzie od wewnątrz stosujemy płytę OSB oraz G-K dzięki czemu obciążenie ścian może być jeszcze większe. Jeśli zastosujemy koki rozporowe na przy jednym re gipsie na jednym kołku możemy powiesić do 25 kg.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zadzwoń lub napisz chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

733 588 888 lub biuro@majhaus.pl