Domy energooszczędne

Domy energooszczędne

Wielu ludzi decyduje się na kupno mieszkania w bloku zamiast domu, ze względu na obawy przed kosztami eksploatacji własnego budynku. Obiekty w technologii murowanej wymagają dużego nakładu finansowego, aby ogrzać każde pomieszczenie, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Choć technologia szkieletowa – nazywana także kanadyjską – nie jest jeszcze w Polsce popularna, warto poznać jej zalety oraz przekonać się, że posiadanie własnego domu jednorodzinnego nie musi wiązać się z dużymi kosztami utrzymania. Sprawdź, dlaczego warto współpracować ze specjalistami od domów energooszczędnych!

Budowa domów energooszczędnych w województwie lubuskim

W murowanych domach jednorodzinnych najbardziej kosztowne jest ogrzewanie, które w skali miesiąca może wahać się od 800 do nawet 1200 złotych. Polski klimat jest dość wymagający, dlatego warto stawiać na rozwiązania pozwalające efektywnie ogrzać budynek, a tym samym nie wydawać na to majątku. W technologii szkieletowej nacisk kładzie się na doskonałej jakości materiały izolacyjne oraz systemy minimalizujące straty ciepła. Dzięki temu gazowe bądź elektryczne ogrzewanie domu szkieletowego w miesiącu kosztuje jedynie… 200 złotych. Co sprawia, że domy energooszczędne pozwalają zachować w portfelu nawet 1000 złotych?

Elementy projektu domu energooszczędnego

Warto już na samym początku zaznaczyć, że budowa domu energooszczędnego wcale nie jest kosztowna – a na pewno kosztuje mniej niż w przypadku technologii murowanej. W praktyce możliwe jest wybudowanie kanadyjskiego domu w cenie zbliżonej do zakupu mieszkania w bloku. Eksploatacja tego typu obiektu również pozwala zaoszczędzić pieniądze na przyjemniejsze cele. Dzięki poszczególnym rozwiązaniom straty ciepła zminimalizowane są praktycznie do zera, a co za tym idzie – budynek można efektywnie ogrzać, wykorzystując znacznie mniej prądu czy gazu. Projekt domu energooszczędnego obejmuje między innymi płytę fundamentową, która jest w pełni odizolowania od gruntu.

Domy energooszczędne a obiekty tradycyjne

W domach murowanych największe straty ciepła spowodowane są przenikaniem przez ściany, stropy, dach i fundamenty. W przypadku domów energooszczędnych straty te są wyeliminowane dzięki wełnie mineralnej wypełniającej powierzchnię ścian oraz dachu, a także elewacji docieplonej styropianem. To właśnie zastosowanie wysokiej jakości materiałów izolacyjnych pozwala zachować ciepło w domu, a nie grubość ścian. W praktyce, aby ściana murowana zapewniała takie same parametry cieplne, jak ściana domu kanadyjskiego, jej grubość musiałaby przekraczać 2 metry. Stawiając doskonale zaizolowaną ścianę o grubości 31 cm, nie tylko ograniczamy przenikanie ciepła, ale także zyskujemy dodatkową powierzchnię użytkową w domu.

Dodatkowe funkcjonalności w domach energooszczędnych

Częstą przyczyną utraty ciepła są nieszczelne okna. Naszym Klientom z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego i innych lubuskich miejscowości oferujemy budowę domu energooszczędnego, którego elementem są systemy okienne zapobiegające stratom ciepła. Oprócz tego specjalizujemy się w budownictwie pasywnym, które może obejmować grzejniki hybrydowe, wentylację mechaniczną, powietrzne pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne oraz inteligentne systemy sterowania domem. Przekonaj się, że budowa domu nie musi wiązać się z wielkimi kosztami – zarówno samego wzniesienia konstrukcji, jak i późniejszej eksploatacji. Wybieraj rozwiązania ekonomiczne, ekologiczne oraz komfortowe, a zaoszczędzone pieniądze wydaj, na co tylko zechcesz!

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zadzwoń lub napisz chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

733 588 888 lub biuro@majhaus.pl